• Warsztaty pszczelarskie

• W dniu 15.04.2024r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie "Pszczoły nasi mali przyjaciele". Podczas zajęć  dzieci poznały fascynujące mechanizmy działania pszczelej rodziny. Dowiedziały się dlaczego praca pszczół jest tak ważna dla naszego środowiska. Przedszkolaki miały możliwość wykonania świeczki z plastra wosku pszczelego, a także obserwacji żywych pszczół umieszczonych w specjalnym, bezpiecznym ulu. Dzieci z bardzo dużym zainteresowaniem słuchały informacji o pracy pszczelarza, stroju i sprzętach potrzebnych do zajmowania się pszczołami, a także o samym życiu tych owadów.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom, odznakę w formie naklejki oraz słoiczek miodu.

• Malowanie pisanek przed Urzędem Miasta

• 26 marca przed Urzędem Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie odbyło się uroczyste malowanie jajek wielkanocnych. Dziewczynki z grupy 5 - latków jako przedstawiciele "Jedyneczki" razem z dziećmi z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z naszej gminy ozdabiały duże styropianowe jajka. Piękne pisanki stały sie częścią świątecznej dekoracji na placu w centrum naszego miasta.

• KONKURS JAJO WIELKANOCNE

•  W konkursie na "Jajo Wielkanocne" praca z naszego przedszkola otrzymała wyróżnienie. Konkurs zorganizowany przez Miasto i Gminę Nowa Sarzyna oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną był skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. Wręczenie nagród odbyło się podczas Targów Rękodzieła.