• Aktualności

  • Aktualności

            • OGŁOSZENIE

            • Zdrowo-cyfrowo w przedszkolu II
               

              ZCWP zestaw znakow kolor


              W dniu 16 marca 2026 roku podpisano umowę o powierzenie grantu Nr 99/PZPW/KPO/2026 pomiędzy Województwem Podkarpackim/Podkarpackim Zespołem Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie a Gminą Nowa Sarzyna.

              Umowa dotyczyła realizacji projektu pn. „Zdrowo - cyfrowo w przedszkolu II”, finansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

              Komponent C: Transformacja cyfrowa

              Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie

              Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje

              Projekt zakłada wsparcie szkoleniowe dla nauczycieli przedszkoli w zakresie doskonalenia kompetencji cyfrowych oraz granty finansowe dla placówek dydaktycznych. Łączna kwota grantu przyznana Gminie Nowa Sarzyna wyniosła 19 098,00 zł (po 6 366 zł na każdą placówkę) i obejmuje wyłącznie koszty kwalifikowalne. Przyznane dofinansowanie stanowi 100% wydatków kwalifikowalnych, finansowanych ze środków europejskich w ramach KPO.

              Wsparcie, w postaci zakupionych cyfrowych materiałów dydaktycznych, które wspomogą rozwój cyfrowych kompetencji wśród najmłodszych, otrzymały:

              1. Przedszkole Samorządowe „Jedyneczka” w Nowej Sarzynie,
              2. Przedszkole Samorządowe „Niezapominajka” w Nowej Sarzynie,
              3. Przedszkole Samorządowe „Źródełko” w Woli Zarczyckiej

              Dzięki realizacji projektu nauczyciele uzyskali wsparcie merytoryczne a przedszkola zyskają nowoczesne cyfrowe narzędzia dydaktyczne, które wspomogą rozwój cyfrowych kompetencji wśród najmłodszych. Działania te mają na celu nie tylko podniesienie jakości edukacji, ale również lepsze przygotowanie dzieci do funkcjonowania w cyfrowym świecie.

            • "Bo ja jestem Polak mały, taki silny, taki śmiały. Kolor biały i czerwony dobrze znam, polską flagę w domu mam."

            • Drugi maj to święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej zorganizowaliśmy obchody tego święta w naszym przedszkolu z udziałem pana Andrzeja Rychla, burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Przedszkolaki z dumą i dużym zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny i odśpiewały hymn narodowy, a na koniec od pana burmistrza otrzymały biało czerwone flagi, z którymi dumnie przeszły przez nasze miasto.

              Dzień ten był dla dzieci wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

              Fotorelacja w galerii

            • GRATULACJE!!!

            •      Z wielką radością informujemy, że nasze przedszkolaki z grupy 6 latków zdobyły          II miejsce w Powiatowej OlimpiadzieJęzyka Angielskiego                    „Przedszkolada 2026”. Jesteśmy z was niesamowicie dumni!

              Gratulacje dla naszych mistrzów i wielkie podziękowania dla pani Asi P. za przygotowanie dzieci, a dla pani Kasi  N. za wsparcie i zaangażowanie.

            • Życzenia świąteczne

            • Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy czasu pełnego pokoju, nadziei i głębokiej radości. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie odnowienie w sercu, w relacjach i w codziennych działaniach. Niech będzie inspiracją do odwagi i mądrości w decyzjach, a także miłości w spotkaniach z drugim człowiekiem

              życzy Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy Przedszkola "Jedyneczka"

            • Powitanie wiosny

            •                Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.            

              Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,witały ją także wszystkie przedszkolaki… 

               W piątek 20 marca 2026 r. przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych wyruszyły barwnym korowodem, aby powitać Wiosnę. Podczas marszu dzieci śpiewały wiosenne piosenki, dzięki którym nasz korowód nie pozostał niezauważony.  Wszyscy przechodnie uśmiechem reagowali na widok tak barwnej  i roześmianej gromady dzieci. Do przedszkola wracaliśmy niosąc kolorowe gaiki.

              Teraz pozostało nam już tylko czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre i całą przyrodę obudzi do życia z długiego zimowego snu. 

              Fotorelacja w galerii

            • Przedstawienie cyrkowe

            • 20 marca odwiedził nasze przedszkole Cyrk Focus. Występ artystów cyrkowych dostarczył przedszkolakom mnóstwo zabawy, miłych wrażeń oraz porcję dobrego humoru. Na zakończenie spotkania, publiczność gromkimi brawami i owacjami na stojąco, dziękowała artystom  za niezwykłe widowisko. Spotkanie z cyrkowcami sprawiło dzieciom ogromną radość, wzbudziło w nich wiele pozytywnych  emocji i z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.

              Fotorelacja w galerii

            • MOBILNA FILHARMONIA

            •  Za nami kolejne spotkanie z Mobilną Filharmonią. Tym razem po hasłem KIERUNEK WSCHÓD „Muzyczne opowieści z orientu” muzycy przenieśli nas do krainy herbaty i jedwabiu, tam gdzie rodzą się smoki, a muzyka brzmi jak z innego świata. Od magicznych Chin i Japonii, przez roztańczone Indie, aż po baśnie z Bliskiego Wschodu. Piękne stroje muzyków, doskonale dobrane i prezentowane utwory, zachęcają dzieci do aktywnego uczestnictwo w koncercie – tak właśnie  wyglądają „żywe” lekcje muzyki z Mobilną Filharmonią. 

               Serdecznie dziękujemy za wspaniałą, muzyczną podróż i czekamy na kolejne spotkanie.

            • Wesołych Świąt!

            • "Zajaśniała nad nami światłość, bo Pan się narodził!"

              Świąt  wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.             Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia pełnego optymizmu, wiary, szczęścia,            a przede wszystkim zdrowia

              życzą

              Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Przedszkola "Jedyneczka".

            • Podziękowanie

            • Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i udział w akcji Szlachetna Paczka. Dzięki Państwa otwartym sercom, życzliwości i chęci niesienia pomocy mogliśmy wspólnie wesprzeć potrzebujących. Dziękujemy za piękny przykład empatii i wrażliwości.

            • Spotkanie z Mikołajem

            • "Czy świeci słońce, czy wicher dmie, Mikołaj nigdy nie spóźni się!

              Choć worek ciężki i śnieg po pas, Mikołaj zawsze zdąży na czas!"

                     Z okazji mikołajek w dniu 04.12.2025  wszystkie nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do MCK w Leżajsku. Dzieci obejrzały  bajkę filmową „Powrót Świętego Mikołaja”, a później czekała na nie wyjątkowa niespodzianka: spotkanie z Mikołajem! Były wesołe zabawy i tańce oraz osobiste spotkanie z długo oczekiwanym gościem. Radości było co niemiara, a prezenty, które czekały na dzieci w przedszkolu tylko dodały uroku temu magicznemu dniu.