Aktualności
Życzenia na Wakacje!
OGŁOSZENIE
Zdrowo-cyfrowo w przedszkolu II
W dniu 16 marca 2026 roku podpisano umowę o powierzenie grantu Nr 99/PZPW/KPO/2026 pomiędzy Województwem Podkarpackim/Podkarpackim Zespołem Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie a Gminą Nowa Sarzyna.Umowa dotyczyła realizacji projektu pn. „Zdrowo - cyfrowo w przedszkolu II”, finansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
Komponent C: Transformacja cyfrowa
Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie
Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje
Projekt zakłada wsparcie szkoleniowe dla nauczycieli przedszkoli w zakresie doskonalenia kompetencji cyfrowych oraz granty finansowe dla placówek dydaktycznych. Łączna kwota grantu przyznana Gminie Nowa Sarzyna wyniosła 19 098,00 zł (po 6 366 zł na każdą placówkę) i obejmuje wyłącznie koszty kwalifikowalne. Przyznane dofinansowanie stanowi 100% wydatków kwalifikowalnych, finansowanych ze środków europejskich w ramach KPO.
Wsparcie, w postaci zakupionych cyfrowych materiałów dydaktycznych, które wspomogą rozwój cyfrowych kompetencji wśród najmłodszych, otrzymały:- Przedszkole Samorządowe „Jedyneczka” w Nowej Sarzynie,
- Przedszkole Samorządowe „Niezapominajka” w Nowej Sarzynie,
- Przedszkole Samorządowe „Źródełko” w Woli Zarczyckiej
Dzięki realizacji projektu nauczyciele uzyskali wsparcie merytoryczne a przedszkola zyskają nowoczesne cyfrowe narzędzia dydaktyczne, które wspomogą rozwój cyfrowych kompetencji wśród najmłodszych. Działania te mają na celu nie tylko podniesienie jakości edukacji, ale również lepsze przygotowanie dzieci do funkcjonowania w cyfrowym świecie.
ZAPROSZENIE
ZAPROSZENIE
"EKO CZYTANIE - Wspólna Przygoda Rodziców i Dzieci"
Biblioteczka przedszkolna :)
EKO CZYTANIE!
KONKURS PLASTYCZNY
"Bo ja jestem Polak mały, taki silny, taki śmiały. Kolor biały i czerwony dobrze znam, polską flagę w domu mam."
Drugi maj to święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej zorganizowaliśmy obchody tego święta w naszym przedszkolu z udziałem pana Andrzeja Rychla, burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Przedszkolaki z dumą i dużym zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny i odśpiewały hymn narodowy, a na koniec od pana burmistrza otrzymały biało czerwone flagi, z którymi dumnie przeszły przez nasze miasto.
Dzień ten był dla dzieci wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.
Fotorelacja w galerii
GRATULACJE!!!
Z wielką radością informujemy, że nasze przedszkolaki z grupy 6 latków zdobyły II miejsce w Powiatowej Olimpiadzie z Języka Angielskiego „Przedszkolada 2026”. Jesteśmy z was niesamowicie dumni!
Gratulacje dla naszych mistrzów i wielkie podziękowania dla pani Asi P. za przygotowanie dzieci, a dla pani Kasi N. za wsparcie i zaangażowanie.
Bo tak wiele mam - ile sam innym dam...
Życzenia świąteczne
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy czasu pełnego pokoju, nadziei i głębokiej radości. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie odnowienie w sercu, w relacjach i w codziennych działaniach. Niech będzie inspiracją do odwagi i mądrości w decyzjach, a także miłości w spotkaniach z drugim człowiekiem
życzy Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy Przedszkola "Jedyneczka"
Powitanie wiosny

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,witały ją także wszystkie przedszkolaki…
W piątek 20 marca 2026 r. przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych wyruszyły barwnym korowodem, aby powitać Wiosnę. Podczas marszu dzieci śpiewały wiosenne piosenki, dzięki którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Wszyscy przechodnie uśmiechem reagowali na widok tak barwnej i roześmianej gromady dzieci. Do przedszkola wracaliśmy niosąc kolorowe gaiki.
Teraz pozostało nam już tylko czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre i całą przyrodę obudzi do życia z długiego zimowego snu.
Fotorelacja w galerii
Przedstawienie cyrkowe
20 marca odwiedził nasze przedszkole Cyrk Focus. Występ artystów cyrkowych dostarczył przedszkolakom mnóstwo zabawy, miłych wrażeń oraz porcję dobrego humoru. Na zakończenie spotkania, publiczność gromkimi brawami i owacjami na stojąco, dziękowała artystom za niezwykłe widowisko. Spotkanie z cyrkowcami sprawiło dzieciom ogromną radość, wzbudziło w nich wiele pozytywnych emocji i z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.
Fotorelacja w galerii
MOBILNA FILHARMONIA
Za nami kolejne spotkanie z Mobilną Filharmonią. Tym razem po hasłem KIERUNEK WSCHÓD „Muzyczne opowieści z orientu” muzycy przenieśli nas do krainy herbaty i jedwabiu, tam gdzie rodzą się smoki, a muzyka brzmi jak z innego świata. Od magicznych Chin i Japonii, przez roztańczone Indie, aż po baśnie z Bliskiego Wschodu. Piękne stroje muzyków, doskonale dobrane i prezentowane utwory, zachęcają dzieci do aktywnego uczestnictwo w koncercie – tak właśnie wyglądają „żywe” lekcje muzyki z Mobilną Filharmonią.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałą, muzyczną podróż i czekamy na kolejne spotkanie.
1
DLA ANTOSIA
OTWÓRZMY SERCA DLA NASZEGO PRZEDSZKOLAKA
REKRUTACJA 2026/2027
Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2026/27 znajdują się w poniższym linku:
Informacja o rekrutacji do przedszkoli i oddzialow przedzkolnych
Wesołych Świąt!
"Zajaśniała nad nami światłość, bo Pan się narodził!"

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia pełnego optymizmu, wiary, szczęścia, a przede wszystkim zdrowia
życzą
Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy Przedszkola "Jedyneczka".
Podziękowanie
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i udział w akcji Szlachetna Paczka. Dzięki Państwa otwartym sercom, życzliwości i chęci niesienia pomocy mogliśmy wspólnie wesprzeć potrzebujących. Dziękujemy za piękny przykład empatii i wrażliwości.
Spotkanie z Mikołajem
"Czy świeci słońce, czy wicher dmie, Mikołaj nigdy nie spóźni się!
Choć worek ciężki i śnieg po pas, Mikołaj zawsze zdąży na czas!"
Z okazji mikołajek w dniu 04.12.2025 wszystkie nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do MCK w Leżajsku. Dzieci obejrzały bajkę filmową „Powrót Świętego Mikołaja”, a później czekała na nie wyjątkowa niespodzianka: spotkanie z Mikołajem! Były wesołe zabawy i tańce oraz osobiste spotkanie z długo oczekiwanym gościem. Radości było co niemiara, a prezenty, które czekały na dzieci w przedszkolu tylko dodały uroku temu magicznemu dniu.
Archiwum Aktualności


