• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

• Niezwykłych Świątecznych radości,

niezapomnianego smaku świątecznych przysmaków,

i wciąż nowych możliwości w życiu w nadchodzącym roku.

Tajemnica Bożego Narodzenia niech wzbogaci nas wszystkich łaską,

napełni pokojem i radością, a blaskiem swym

niech oświeca wszystkie dni nadchodzacego 2024 roku

życzą:

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i pracownicy Przedszkola Samorzadowego "Jedyneczka" w Nowej Sarzynie

• KONKURS "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

•                             Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami

do udziału w przedszkolnym konkursie plastyczny

na najpiękniejszą świąteczną

kartkę Bożonarodzeniową

Prace wykonujemy techniką dowolną

(rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie itp.).

Gotowe prace dostarczamy do wychowawców grup do 18 grudnia 2023r.

Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody!

Zachęcamy do udziału.

Cel konkursu:

• wywołanie radosnego nastroju spowodowanego zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia;
              • propagowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
              • rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej uczestników;
              • pogłębianie wiedzy uczestników na temat symboliki bożonarodzeniowej;
              • promowanie rodzinnego, wspólnie spędzanego czasu.

• W piątek 15 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu obchodzimy

Dzień Pomarańczy.

• Głównym celem tego dnia będzie integracja dzieci poprzez wiele ciekawych zabaw ruchowych, muzyczno – ruchowych  oraz konkurencji sportowych.
              •  Dzieci utrwalą  wiadomości na temat korzyści spożywania warzyw i owoców, a także sposobów ich przetwarzania.
              • Prosimy aby dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo.
            • " O POLSKIM FOLKLORZE W ŚWIĄTECZNEJ PORZE"

• W dniu 08 grudnia  2023 tanecznym krokiem wkroczyliśmy w zimowy okres Bożego Narodzenia dzięki MOBILNEJ FILHARMONII. Muzycy ubrani w narodowe stroje zaśpiewali i zatańczyli dla naszych przedszkolaków. Często nie zdajemy sobie sprawy z genezy polskich kolęd. Otóż melodie do pierwszych polskich kolęd były zapożyczone z naszych narodowych tańców: poloneza, krakowiaka, mazura, kujawiaka czy oberka co udowodnili nam nasi goście. Koncert miał charakter warsztatowy, podczas którego nasze przedszkolaki oprócz wysłuchania i wspólnego śpiewania kolęd poznały podstawowe figury taneczne tańców narodowych.

Fotorelacja w galerii